Jurnalul.ro Sport Fotbal international Victorie pentru echipa lui Șumudică cu gol în minutele de prelungire

Victorie pentru echipa lui Șumudică cu gol în minutele de prelungire

04 Dec 2017   •   22:19

Kayserispor a câştigat partida disputată pe terenul celor de la Alanyaspor, scor 2-1, după un gol marcat în minutele de prelungire.

Kayserispor a început bine, deschizând scorul în minutul 21, printr-un gol marcat de Vural, după o cursă excelentă a lui Mendes. Şumudică a închis excelent jocul, gazdele nefiind capabile să îşi creeze vreo ocazie importantă până la finalul reprizei.

Fanii gazdelor s-au urcat pe garduri după golul egalizator marcat de Alkilic, printr-un şut deviat de la peste 20 de metri, la care Silviu Lung Jr. nu a avut nicio reacţie.

Ultimele 20 de minute ale partidei au fost un adevărat iureş la poarta gazdelor. Presiunea s-a dovedit a fi cu folos, Umut Bulut reuşind să închidă tabela în minutele de prelungire.