Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: Fără Chivu, Inter Milano a făcut doar 1-1 la Brescia

12 Mar 2011   •   08:50
Sursa foto: /Reuters

Formaţia Internazionale Milano, fără Cristian Chivu (accidentat) şi Denis Alibec (neconvocat), a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu Brescia, în primul meci al etapei a XXIX-a a campionatului Italiei.

Interiştii au deschis scorul prin Eto'o, în minutul 18. iar gazdele au egalat prin Caracciolo în minutul 85.

Internazionale Milano a rămas în inferioritate numerică, în minutul 89, după eliminarea lui Cordoba. Arbitrul partidei a acordat şi penalty în favoarea Bresciei, însă portarul Julio Cesar a apărat lovitura lui Caracciolo. Acelaşi Caracciolo a primit şi el cartonaşul roşu în minutul 90+4.

Interesant este faptul că şi meciul tur, disputat pe 6 noiembrie 2010 pe "San Siro", scorul a fost tot 1-1, şi tot oaspeţii au fost cei care au înscris primii, iar autorii golurilor au fost aceiaşi Caracciolo şi Eto'o,

Partida Cesena - Juventus Torino va avea loc sâmbătă, iar meciurile AC Milan - Bari, Lecce - Bologna, Chievo - Fiorentina, AS Roma - Lazio, Genoa - Palermo, Catania - Sampdoria, Cagliari - Udinese şi Parma - Napoli se vor disputa duminică.