Jurnalul.ro Sport Gol cu capul de la 45 de metri!

Gol cu capul de la 45 de metri!

05 Oct 2009   •   00:00

Atacantul echipei Boca Juniors, Martin Palermo, a înscris, duminică, un gol cu capul de la 45 de metri, aducând astfel victoria formaţiei sale în meciul de pe teren propriu cu Velez Sarsfield, scor 3-2, din etapa a VII-a a turneului Apertura din Argentina, informează cotidianul Marca.

Martin Palermo a marcat în minutul 74, profitând de faptul că portarul echipei adverse, German Montoya, a respins mingea în direcţia sa. Celelalte două goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Sebastian Battaglia '32 şi Juan Roman Riquelme '64. Pentru Velez a marcat Leandro Caruzzo, în minutele 6 şi 47.

Palermo, cel mai bun marcator în activitate din fotbalul argentinian şi ocupantul locului doi în topul celor mai buni marcatori din istoria clubului Boca Juniors, a fost ovaţionat de public timp de mai multe minute, după înscrierea golului.