Jurnalul.ro Sport Sporturi Halep învinsă iar de Şarapova în trei seturi

Halep învinsă iar de Şarapova în trei seturi

de Dan Constantin    |    16 Aug 2014   •   08:37

Un nou meci dramatic între cele mai în formă jucătoare ale anului. Confruntarea dintre Halep şi Şarapova, în turneul de la Cincinatti, a fost iar un spectacol sportiv de înaltă ţinută.

Şarapova a  câştigat în trei seturi după ce Simona  a dominat în multe momente partida. Primul set a fost câştigat clar de jucătoarea noastră , 6-3, care a pornit bine şi in setul doi, pierdut la mare luptă (4-6)  în faţa unei Şarapove care a forţat la maxim. Dramatism şi în setul decisiv pierdut tot la mare luptă de Halep.

Sunt mari şanse ca  Simona să îşi menţină locul 2 mondial şi dupa acest turneu care a marcat reintrarea în circuitul  WTA după o refacere de o lună  impusă de accidentarea din turneul de la Wimbledon.