Jurnalul.ro Sport Sporturi Indian Wells 2016. Când va juca Simona Halep cu Serena Williams, în sferturi

Indian Wells 2016. Când va juca Simona Halep cu Serena Williams, în sferturi

16 Mar 2016   •   11:28

Simona Halep și Serena Williams se vor duela în sferturile turneului de la Indian Wells.

Simona Halep, locul 5 WTA, a trecut în optimi de Barbora Strycova, scor 6-3, 1-0, după ce cehoaica a abandonat în setul doi. Serena Williams, liderul WTA, a învins-o categoric pe Katarina Bondarenko, scor 6-2, 6-2.

Partida se va desfășura în dimineaţa zilei de 17 martie, pe terenul central, și nu va începe înainte de ora 04:00, ora României, potrivit gsp.ro.

Meciul Simona Halep - Serena Williams va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe DolceSport.