Jurnalul.ro Sport Sporturi Marian Drăgulescu s-a clasat pe locul 4 la sărituri, la Campionatele Mondiale de la Stuttgart

13 Oct 2019   •   15:30
Marian Drăgulescu s-a clasat pe locul 4 la sărituri, la Campionatele  Mondiale de la Stuttgart
Sursa foto: antena3

Marian Drăgulescu s-a clasat pe locul 4 la Campionatele Mondiale de gimnastică artistică de la Stuttgart.

Sportivul rus Nikita Nagornîi a cucerit medalia de aur la sărituri, la fel ca în concursul individual compus, devansându-l pe compatriotul său Artur Dalaloian.
Este a treia medalie de aur la actuala ediţie a Mondialelor pentru Nagornîi (22 ani), titrat în concursul individual compus şi pe echipe.

Cu 14,966 pct, Nagornîi l-a devansat pe compatriotul său Dalaloian (14,933 pct), medaliat cu argint şi la invidual compus, în timp ce podiumul a fost completat de ucraineanul Igor Radivilov (14,749 pct). Sportivul român Marian Drăgulescu (38 ani) s-a clasat pe locul 4, cu 14,624 pct.