Jurnalul.ro Sport Sporturi SURPRIZA in Liga Campionilor. Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă. Un roman a contribuit la victorie

15 Iul 2015   •   07:03

Milsami Orhei, campioana Republicii Moldova, a produs surpriza primei manşe a turului doi preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, marţi seara, prin victoria cu scorul de 1-0 în deplasare, cu formaţia bulgară Ludogoreţ Razgrad.

Alexandru Antoniuc a marcat unicul gol al partidei (41).

La Ludogoreţ a jucat tot meciul fundaşul român Cosmin Moţi, care a primit un cartonaş galben în minutul 52. Andrei Prepeliţă a intrat la pauză la campioana Bulgariei.

Ex-stelistul Romeo Surdu a fost căpitanul echipei din Orhei şi a fost înlocuit cu alt român, Cristian Bud, în minutul 59. Artur Pătraş (ex-Poli Timişoara) a fost integralist la Milsami.

Alt rezultat nescontat a fost victoria maltezilor de la Hibernians în faţa lui Maccabi Tel Aviv (2-1).