Jurnalul.ro Sport Sporturi Stănescu, locul 7 în finala la inele

Stănescu, locul 7 în finala la inele

18 Aug 2008   •   00:00

14:40 • Robert Stanescu a terminat pe locul 7 în finala de la inele, dominată de chinezii Chen Yibing şi Yang Wei, ocupanţii primelor două locuri.

Prietenul Cătălinei Ponor a primit 15,825, după un exerciţiu complex, care a avut o notă de plecare mare, 7. Finala a fost cîştigată de sportivul chinez, Chen Yibing, notat cu 16.600. Podiumul a fost completat de Yang Wei (China) - 16.425 şi Oleksandr Vorobiov (Ucraina) - 16.325. Este a şasea medalie de aur pe care reprezentanţii ţării gazdă o obţin la gimnastică, după şase probe.