Jurnalul.ro Sport Sporturi Wimbledon 2019. Horia Tecău şi Jean Julien Rojer s-au calificat în sferturi

Wimbledon 2019. Horia Tecău şi Jean Julien Rojer s-au calificat în sferturi

08 Iul 2019   •   16:20

Horia Tecău şi Jean Julien Rojer s-au calificat în sferturi la Wimbledon, după ce au beneficiat de abandonul perechii Maximo Gonzalez / Horacio Zebalos. Argentinienii s-au retras în setul al patrulea, după două ore şi jumătate de joc, la scorul de 7-6, 3-6, 7-5, 4-3 pentru Tecău şi partenerul său, anunta Telekom Sport

Adversarii din sferturi vor fi învingătorii din meciul dintre Roman Jebavy/Philipp Oswald (Cehia/Austria) -Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (Columbia /favoriţi numărul 2).

Calificarea în sferturi este recompensată la dublu cu un premiu total de 67.000 de lire steriline.