Jurnalul.ro Ştiri Observator Câştiguri fabuloase pe Champions League și Anglia

Câştiguri fabuloase pe Champions League și Anglia

de Mihai Igirosanu    |    02 Mar 2015   •   16:54

Un parior din Bacău a avut un profit net de 60.000 de lei, profitând de bonusul companiei britanice Stanleybet. Revenirea “fotbalului spectacol”, cel din Liga Campionilor, a fost de bun augur pentru un microbist din Bacău care a investit nu mai puţin de 1.000 de lei pe un bilet, informează www.sportprofit.ro. Susţinut de cotele excelente oferite de compania britanică, băcăuanul a găsit cheia unui câştig fabulos: 61.000 de lei profit net, după achitarea impozitului pe castig de 1%. Practic, biletul câştigător de la Stanleybet a fost obţinut cu mult curaj, dar cu emoţii minime. Cele două meciuri din Liga Campionilor au ieșit fără probleme (selectia “marchează ambele echipe”, în meciul de la Torino, era realizata încă din minutul 18!), iar 1x, în derby-ul genovez, nu a stat nici el prea mult sub semnul întrebării. și disputele din Anglia au fost alese excelent de parior - în toate cele patru partide în care a mizat “1 solist”, gazdele conduceau încă de la pauză, iar în meciul Swindon - Bradford, cu selecţia “ambele echipe marchează”, scorul era deja 2-1 în minutul 54!

82.678 lei! Cu doar 3 lei!
Un parior bucureştean a dat o adevărată lovitură săptămâna trecută. A câştigat 82.678 lei, cu numai 3 lei mizaţi, pe un bilet jucat la Stanleybet! Practic, el a depășit “recordul” stabilit zilele trecute de un împătimit al fotbalului din Bacău, care obţinuse un profit de 60.000 de lei, cu un bilet jucat tot la o agenţie a companiei britanice. În câştigul bucureşteanului a fost inclus și bonusul, numai acesta însemnând peste 27.000 de lei! Selecţiile de pe biletul câştigător au fost în număr de 15, iar opţiunile sunt extrem de simple: 14 solişti și o dublă, la meciul dintre Scunthorpe și Barnsley. De bază pentru profitul fabulos au fost meciurile din Anglia - Championship și League 1, la acestea adăugându-se trei partide. Ultimele au dat însă un plus biletului, fiind vorba despre x solist la meciul dintre Sampdoria și Genoa, la o cotă de 3,20, iar cotele pe cele două partide din UEFA Champions League au fost, de asemenea, excelente. Victoria lui Juventus în faţa Borussiei Dortmund a avut cotă 2,15, iar succesul Barcelonei în Anglia, cu Manchester City, a avut cotă 2,25. A rezultat un factor total de multiplicare incredibil, 19272!