Jurnalul.ro Ştiri Observator Jandarmii au câştigat meciul cu suporterii în timpul partidei România - Uruguay, scor 1-1

29 Feb 2012   •   19:25

In repriza secunda a partidei jucate miercuri seara, pe Arena Nationala, scor final 1-1, stewarzii si jandarmii au intervenit in forta, dupa ce mai multi suporteri au afisat un banner cu mesajul "FRF=RMGC", completat de un altul, "Aceeasi mizerie".

Fortele de ordine au evacuat sectorul de la Peluza Sud unde erau plasati respectivii fani, nu inainte ca intre suporteri si jandarmi sa aiba loc batai, in timp ce intreg stadionul scanda "Rusine, rusine sa va fie!".

Dupa aproximativ cinci minute conflictul s-a aplanat, suporterii retragandu-se catre culoarele stadionului si in alte zone ale peluzei.