Jurnalul.ro Ştiri Observator Tragedie pe terenul de fotbal! Un jucător a murit după ce a fost lovit în piept de o minge în timpul unui meci

25 Mar 2018   •   21:50

Un jucător al unei echipe de fotbal din Croaţia a decedat sâmbătă pe teren, la doar 25 de ani, după ce a fost lovit în piept de o minge în timpul unui meci, scrie Daily Mail.

Bruno Boban, jucător la NK Marsonia, în liga a treia din Croaţia, a recepţionat în piept, în minutul 15, o minge şutată de un adversar, component al formaţiei Slavonija Pozega.

Partida a continuat dar la scurtă vreme Boban s-a prăbuşit inconştient pe teren.

Echipajul de pe o ambulanţă aflată pe stadion a intervenit, jucătorului i-au fost aplicate manevre de resuscitare care au durat circa 40 de minute, dar nu s-a mai putut face nimic pentru tânărul fotbalist.

Deşi jucătorii ambilor formaţii au fost şocaţi de eveniment, meciul de pe Gradski Stadion s-a desfăşurat mai departe, NK Marsonia impunându-se cu 1-0. AGERPRES